Vysoký krevní cukr – snížení

Máte rádi cukr a sladké? Většina lidí má sladké ráda, avšak je pravda že se dá zvyknout na jídla neslazená. Klíčové by mohlo být pokoušet ze o změnu postoje a hlavně smýšlení.

Vysoký krevní cukr však nezpůsobuje pouze jídlo s velkým množstvím cukrů. Příčinou může být také stres a nebo také i porucha přeměny cukrů na úrovni buněk. Co je příčinou této poruchy se vedou spory, je možné zjistit několik hlavních názorů na tuto příčinu. Mě zaujalo schéma popsané na stránkách Wikiskripta.

Porucha přeměny cukrů (glycidy, sacharidy) se nazývá diabetes a nebo cukrovka. Dočasně vysoký nebo dlouhodoběji vysoký krevní cukr je zase hyperglykemie. Opakem hyperglykemie je hypoglykemie, kdy je zde nízká hladina cukru v krvi – není dostatek cukru. Oba tyto stavy jsou nebezpečné pro lidské tělo. Hyperglykemie je nebezpečná spíše z dlouhodobého hlediska, jelikož může díky ní docházet k poškození čistící funkce ledvin, poškození až ztrátě zraku, špatné hybnosti až necitlivosti končetin vedoucí až k amputaci. U hypoglykemie je zdravotní riziko v krátkém časovém horizontu, kdy tělo může odmítnout sloužit již během několika hodin.

Jak měřit množství cukru v krvi a jaké množství je optimální?

Pro kvalitní výsledek měření je dobré provést měření 3x denně. Ráno na lačno, po obědě a před spaním. Měření cukru se provádí přístroji – glukoměry / glukometry. Množství cukru se měří v mili molech na litr (mmol/l). Ideální množství cukru si přečtěte zde a nebo spíše u diabetologa.

Zdravotní stav každého pacienta musí zkoumat lékař, který má dostatečné vzdělání na otestování a posouzení zdravotního stavu každého pacienta, nejprve je vhodné jít k obvodní lékařce pro radu. Specializovaný lékař na cukrovku – diabetolog by vám měl poradit jak se správně stravovat abyste udržovali množství krevního cukru na správné hladině. Seznam vhodných a nevhodných potravin si určitě napište a vystavte na viditelném místě. Člověk s diabetem by měl pravděpodobně usilovat také o přizpůsobení jídelníčku celé rodiny, jelikož změna by měla mít zdravotní přínos a preventivní působení na všechny strávníky.

Označeno v Zdraví Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Market Quotes are powered by Investing.com

Rankyy