Úzkost a co s ní dělat

Každý člověk měl asi někdy úzkost z nějaké situace do které se dostal a nebo spíše do které se měl dostat. Co dělat v případě že úzkost máme neustále a začíná nám vadit tento náš stav? Je třeba se asi zamyslet co je příčinnou té úzkosti.

Prvně si asi představíte tu příčinu mimo vás. Někdo jedná nehezky, něco není podle vašich představ. Možná s tím něco dokážete udělat, ale ve většině případů s tím co je kolem vás těžko nějak pohnete. Někdo doporučuje změnit způsob svého chování a smýšlet nad předmětem úzkosti trochu jinak.

Možná budete souhlasit, že ten nepříjemný pocit, strach, úzkost na vás sice působí z venku, příčina je jakoby venku mimo vás, vy za nic nemůžete. Zkuste se ale také zamyslet nad tím, že na to zda máte nebo nemáte úzkost má vliv i váš způsob přemýšlení nad tím daným problémem. Nedalo by se k problému přistoupit jiným způsobem a spíše se těšit na to až vznikne a jak se pokusím ho překonat?

Možná že jste měli někdy problém a úzkost a pak jste se dali s někým do řeči a pozitivní přístup toho člověka vám pomohl dostat vás z toho bahna úzkosti, které vás drželo dole a ochromovalo vás?

Stejně tak se můžete pokusit úzkost zahnat tím, že o tom problému budete mluvit, nejlépe s někým a nebo nahlas, před zrcadlem. Tím si můžete ujasnit ledacos a úzkost již nebude tak akutní.

Další věc co můžete vyzkoušet je nutit se myslet na pozitivní věci a nebo rovnou pozitivní aspekty toho problému, který je před vámi. Také by vám mohlo pomoci uvědomění, že i když to dopadne tím nejhorším možným způsobem, svět se přece nezboří. Většinou jde pouze o vás problém vězící ve vaší hlavě. O něm nikdo nic neví. Vědí to pouze z vašeho chování.

Další věc co můžete zkusit je ohodnotit ten daný problém způsobující vám úzkost jako problém bezvýznamný. Snižujte jeho hodnotu a uvědomujte si že prostě uděláte co budete moci a víc se holt nedá dělat. Věřte v úspěch a pamatujte že i neúspěch je krok vpřed.

Označeno v Zdraví Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Market Quotes are powered by Investing.com

Rankyy