Ochrana před zamrzáním

V důsledku oteplení dochází k tání sněhu a ledu na střechách a vůbec všude, sníh odtaje do okapů a při opětovném snížení teploty venku tam zamrzá. Led se pak se zvyšujícím se mrazem roztahuje a proto může zničit různé nádoby, trubky, roury a podobná místa tím že je roztáhne a podobně. Pokud je ledu mnoho a nemá kam utéct roztahuje i masivní kovové konstrukce, roury rozvodu vody které jsou vystavené mrazu.

Uzavření vodovodního potrubí

Tuto nepříjemnou situaci můžeme v případě potrubí řešit buď kvalitním zateplením potrubí, zamezení toho aby v potrubí, okapech zůstala na Zimu voda. Snad každé potrubí má uzávěry na různých místech a také odvětrávací uzávěry. Pokud tedy ještě před Zimou zavřete uzávěr vody (kohoutek, páku) do míst které zamrzají, měli byste se ochránit. Po uzavření tohoto uzávěru zkuste pak otevřít kohoutek na domě, nebo jiném konci potrubí které jste právě uzavřeli. Tím by měla vytéci zbytková voda a následně i zkusit otevřít odvzdušňovací ventil (měla by to být taková malá klička) – tím casino online by mělo dojít k vypuštění zbytkového vzduchu v potrubí a lepšímu vypuštění zbývající vody. Na jaře při opětovném pouštění vody do do zavřeného potrubí nezapomeňte zavřít kohoutek na domě (na konci zavřeného potrubí) a odvzdušňovací ventil aby voda netekla ven a nebo do domu. Pokud si nejste jisti tím co děláte, svěřte úkony zmíněné v tomto odstavci odborníkovi který s tím má zkušenosti.

Instalace topných kabelů

Do míst kde nemůžete zamezit zamrzání jako jsou určité okapy, nebo vodovodní trubky, můžete nainstalovat topné kabely. Také se tomu říká odporové kabely proti zamrzání. Kabel obsahuje po stranách dva vodiče elektrického proudu a uprostřed by mělo být jakési uhlíkové jádro která se zahřívá v důsledku probíhání proudu s kladným a záporným nábojem kolem něho. Vzniká odpor. Pokud je princip fungování odporového – topného kabelu jiný a nebo je více způsobů, ocením když se o tom zmíníte v komentářích a já tento článek upravím.

Topný kabel samozřejmě netopí sám o sobě, je napojen na samoregulační systém regulace proudu, zapínání a tento systém obsahuje většinou i termostat, který je teprve zapojen do zásuvky. Tento systém – krabičku je možné nastavit obvykle aby spouštěla ve vámi stanovené časy a nebo spouštěla ve vámi stanoveném teplotním rozmezí. Avšak ne každý termostat pro topné odporové kabely má všechny tyto funkce, informujte se u prodejce těchto zařízení a zjistěte si co vámi vybraný přístroj umožňuje.

Možné použití topných kabelů: připnutí na vodovodní potrubí, přichycení do okapu, topné rohože proti zamrzávání chodníku a příjezdových cest automobilů

Označeno v Dům a zahrada Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Market Quotes are powered by Investing.com

Rankyy