Co jsou HYIP programy a jak jsou rizikové?

HYIP je anglická zkratka pro takzvaný vysoce výnosný investiční program. Možná by to šlo přeložit i jako investiční program s vysokým úrokem/zhodnocením.

Tyto “programy” jsem používal a dokonce jsem i jeden zkusil spustit a tento článek vysvětluje co jsou tyto investiční programy zač a jak nesplakat nad “výdělkem”.

Jak vypadá tento investiční program? Jde o internetovou stránku, kde je vidět jaký zisk je nabízen z Vašeho vkladu / investice.

Jaký výnos tyto programy nabízí?

Například:

- 150 % after one day (Za jeden den od chvíle kdy do programu vložíte své peníze získáte svůj vklad zpět a k tomu 50% z vkladu navíc)

- 10% daily for 14 days (denně, po dobu 14 dnů získáte 10% z peněz, které vložíte. Po uplynutí 2 týdnů tedy budete mít 140% vaší investice)

Asi si říkáte, že výnosnost je opravdu až zarážející. Příliš dobré na to aby to byla pravda (anglicky Too good to be the truth).

A také máte pravdu. Tyto investiční programy s vysokým zhodnocením krachují obvykle během několika dnů a nebo ani nezačnou vyplácet úrok (interest) a majitel takové www/internetové stránky pouze zmizí s investovanými penězi.

Je možné tak ukrutně zhodnotit peníze?

Majitel takového programu/www stránky možná peníze někde opravdu investuje a zhodnocuje avšak víme, že stabilní zhodnocení může nabídnout málo kdo. Ve světě je málo věcí stabilních a důvěryhodných. Stavební spoření vám nabízí možná 1,5% ročně, termínovaný vklad možná i 4% ročně když peníze oželíte na 5 a více let. Ale ani nejbohatší a nejschopnější lidé světa nezhodnocují svůj majetek dlouhodobě a stabilně 100% za měsíc.

Jak nepřijít o peníze

Tyto vysoce výnosné investiční programy mají design internetových stránek vytvořený tak, že je velmi lákavý a budí zdání, že do programu vstupují samí žádoucí a úspěšní lidé. Design k vám promlouvá a očkuje vás myšlenkou, že zbohatnete když program využijete. Je to klam.

hyip

Pokud již chcete nějaký výnosný investiční program vyzkoušet, použijte google a zadejte název domény (seznam.cz, pocasi.cz). K tomu přidejte například slovo forum nebo review. Tak byste měli zjistit co se o programu píše. A nakonec zlaté pravidlo, které je vhodné si vzít za své a nepřekročit ho:

investuji jen tolik, kolik jsem ochoten ztratit (o kolik jsem ochoten přijít)

Pokud toto zlaté pravidlo dodržíte, nebudete zdrcení a rozzlobení až vás oklamou a nevyplatí vám vaše peníze.

Označeno v Binární opce a jiné spekulace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Market Quotes are powered by Investing.com

Rankyy