Co jsou HYIP programy a jak jsou rizikové?

HYIP je anglická zkratka pro takzvaný vysoce výnosný investiční program. Možná by to šlo přeložit i jako investiční program s vysokým úrokem/zhodnocením.

Tyto “programy” jsem používal a dokonce jsem i jeden zkusil spustit a tento článek vysvětluje co jsou tyto investiční programy zač a jak nesplakat nad “výdělkem”.

Jak vypadá tento investiční program? Jde o internetovou stránku, kde je vidět jaký zisk je nabízen z Vašeho vkladu / investice.

Jaký výnos tyto programy nabízí?

Například:

- 150 % after one day (Za jeden den od chvíle kdy do programu vložíte své peníze získáte svůj vklad zpět a k tomu 50% z vkladu navíc)

- 10% daily for 14 days (denně, po dobu 14 dnů získáte 10% z peněz, které vložíte. Po uplynutí 2 týdnů tedy budete mít 140% vaší investice)

Asi si říkáte, že výnosnost je opravdu až zarážející. Příliš dobré na to aby to byla pravda (anglicky Too good to be the truth).

A také máte pravdu. Tyto investiční programy s vysokým zhodnocením krachují obvykle během několika dnů a nebo ani nezačnou vyplácet úrok (interest) a majitel takové www/internetové stránky pouze zmizí s investovanými penězi.

Je možné tak ukrutně zhodnotit peníze?

Majitel takového programu/www stránky možná peníze někde opravdu investuje a zhodnocuje avšak víme, že stabilní zhodnocení může nabídnout málo kdo. Ve světě je málo věcí stabilních a důvěryhodných. Stavební spoření vám nabízí možná 1,5% ročně, termínovaný vklad možná i 4% ročně když peníze oželíte na 5 a více let. Ale ani nejbohatší a nejschopnější lidé světa nezhodnocují svůj majetek dlouhodobě a stabilně 100% za měsíc.

Jak nepřijít o peníze

Tyto vysoce výnosné investiční programy mají design internetových stránek vytvořený tak, že je velmi lákavý a budí zdání, že do programu vstupují samí žádoucí a úspěšní lidé. Design k vám promlouvá a očkuje vás myšlenkou, že zbohatnete když program využijete. Je to klam.

hyip

Pokud již chcete nějaký výnosný investiční program vyzkoušet, použijte google a zadejte název domény (seznam.cz, pocasi.cz). K tomu přidejte například slovo forum nebo review. Tak byste měli zjistit co se o programu píše. A nakonec zlaté pravidlo, které je vhodné si vzít za své a nepřekročit ho:

investuji jen tolik, kolik jsem ochoten ztratit (o kolik jsem ochoten přijít)

Pokud toto zlaté pravidlo dodržíte, nebudete zdrcení a rozzlobení až vás oklamou a nevyplatí vám vaše peníze.

Označeno v Binární opce a jiné spekulace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Market Quotes are powered by Investing.com

Rankyy

Vítejte na Výdělek Peněz

Vítejte na českém blogu Výdělek Peněz. Pokud hledáte návody jak vydělat peníze, můžete vyzkoušet české fórum ceskeforum.com které se zabývá výdělkem a reklamou na internetu.

Na blogu Výdělek Peněz naleznete nejen tématické články. Informace uvedené na tomto blogu nemusí být přesné, proto je neberte jako doporučení.

Děkujeme